Strona Główna  Listopad 18 2017 22:03:49

Prelekcja dla rodziców i nauczycieli

PRELEKCJA DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

Podczas ostatnich klasowych wywiadówek miało miejsce szkolenie dla rodziców i nauczycieli na temat „Zagrożeń w sieci” przygotowane przy współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej w Tarnowie oraz Komisariatem Policji w Wojniczu.

Prelekcje prowadzili asp. szt. Agnieszka Seyrlhuber Asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KMP w Tarnowie oraz sierż. Daniel Baka Dzielnicowy Komisariatu Policji w Wojniczu. Pani funkcjonariusz ciekawie opowiadała o zagrożeniach w Internecie czyhających na nieostrożne dzieci. Zwracała uwagę na obszary, które powinni kontrolować rodzice oraz podawała sposoby zapobiegania i reakcji na zagrożenia. Pan dzielnicowy przedstawił kilka najnowszych spraw z terenu gminy Wojnicz i zwrócił uwagę na zaistniałe w ostatnim czasie zagrożenia. Spotkanie cieszyło się dużą frekwencją rodziców. Serdecznie dziękujemy!

Szkolenie zostało zorganizowane w związku z realizowanym w naszej szkole programem Bezpieczna+, którego jednym z głównych celów jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w cyberprzestrzeni.