Strona Główna  Październik 18 2018 07:01:08
O szkoleBezpieczna +
Informacje dla
rodziców

Misja i wizja szkoły
PROMUJEMY ZDROWIE
Wyniki w nauce
Dyrekcja i sekretariat
Nauczyciele
Pedagog szkolny
Pracownicy obsługi
Patron
Świetlica szkolna
Biblioteka szkolna
Uczniowski Klub Sportowy
Grupa teatralna "Krach"
POMPA CIEPŁA
Sala gimnastyczna
Gminna Olimpiada Matematyczna 2017
ZBIERAMY TUSZE
Strona internetowa
Strona parafialna
Pierwsza pomoc
Projekty edukacyjne


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Statystyki


Profesjonalne bezpłatne statystyki www

Szkolny Dzień Przeciw Cyberprzemocy
SZKOLNY DZIEŃ PRZECIW CYBERPRZEMOCY

16 lutego obchodziliśmy w szkole Szkolny Dzień Bez Cyberprzemocy pod hasłem „Jestem bezpieczny w sieci”. Był on podsumowaniem wielu działań na temat bezpieczeństwa w sieci Internet, które intensywnie prowadzimy w szkole od początku roku szkolnego.

W tym dniu odbyły się prelekcje w klasach IV-VI szkoły podstawowej prowadzone przez sierż. sztab. Michała Frużyńskiego oraz w klasach I-III gimnazjum prowadzone przez asp. szt. Agnieszkę Seyrlhuber z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Dotyczyły one zasad korzystania z cyberprzestrzeni oraz umiejętności reagowania na napotkane tam zagrożenia. Przed rozpoczęciem szkoleń każda klasa otrzymała z rąk p. dyrektor szkoły Anny Maziarz infografikę przedstawiającą 10 zasad bezpiecznego Internetu. W najmłodszych klasach pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z nowych technologii prowadziły nauczycielki zajęć komputerowych, w klasie pierwszej – p. Agnieszka Durasik, w klasie drugiej – p. Barbara Jewuła, w klasie trzeciej – p. Gabriela Ciasnocha.

Podczas Szkolnego Dnia Bez Cyberprzemocy miało miejsce otwarcie wystawy prac konkursowych – komiksów na temat bezpiecznego korzystania z Internetu wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Odbyło się również ogłoszenie wyników konkursu na komiks oraz wręczenie nagród. W tej części obchodów Szkolnego Dnia Bez Cyberprzemocy towarzyszyli nam funkcjonariusze policji st. sierż. Juliusz Cierniak oraz sierż. szt. Piotr Kilian z Komisariatu Policji w Wojniczu, którzy wręczali nagrody. Organizatorem konkursu na komiks była p. Kinga Klepacka. Wyniki konkursu w kategorii szkoła podstawowa: I miejsce Mateusz Stolarz (kl. VI); II miejsce Nikola Banaś (kl. IV); III miejsce Patryk Jakubas (kl. V); wyróżnienia: Zuzanna Zając (kl. IV), Weronika Burnóg (kl. V), Izabela Kurek (kl. VI), Julita Pater (kl. VI). Wyniki konkursu w kategorii gimnazjum: I miejsce Klaudia Hajdo (kl. III); II miejsce Konrad Bachara (kl. III); III miejsce Wiktoria Mleczko (kl. II); wyróżnienia: Nikodem Adamczyk (kl. I), Zuzanna Izak (kl. III).

Niespodzianką na koniec uroczystości był występ grupy teatralnej Krach, która przygotowała teledysk do piosenki pt. „Przytul Hejtera”. Słowa tego utworu wyrażają, w sposób wesoły, bez agresji i przemocy, sprzeciw hejtowaniu w sieci.

Szkolne działania w ZSP w Wielkiej Wsi w zakresie profilaktyki cyberprzemocy prowadzi nauczyciel informatyki p. Gabriela Ciasnocha.

W październiku 2016 r. nasi uczniowie brali udział w prelekcjach prowadzonych przez st. sierż. Daniela Bakę – Dzielnicowego z Komisariatu Policji w Wojniczu na temat zagrożeń w sieci. Szkoła zakupiła również pakiet filmów dydaktycznych dla szkoły podstawowej i gimnazjum, które w ciekawy sposób poruszają tematykę związaną z bezpiecznym korzystaniem z nowych technologii, cyberbullyingiem oraz happy slappingiem. W grudniu 2016 r. do szkoły został zakupiony i zainstalowany jeden z najnowocześniejszych pakietów ochronnych ESET Endpoint Security z ochroną rodzicielską, antywirusem ochroną przed szpiegowaniem i firewallem. Zakup ten znacznie wpłynął na bezpieczeństwo w szkolnej sieci. W styczniu 2017 r. odbyło się szkolenie o zagrożeniach w cyberprzestrzeni dla rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły poprowadzone przez asp. szt. A. Seyrlhuber z KMP w Tarnowie oraz st. sierż. D. Bakę z KP w Wojniczu.

Prężne działania szkoły i edukacja na temat bezpiecznych zasad korzystania z dobrodziejstwa Internetu przyniosła widoczne już w świadomości uczniów, nauczycieli i rodziców efekty. Dzięki podjętym działaniom uczniowie z Wielkiej Wsi wiedzą naprawdę dużo na temat cyberbezpieczeństwa, które jest jednym z priorytetów projektu „Bezpieczna+” realizowanego w naszej szkole.

+++Więcej zdjęć+++Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie